KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatint 12994352
nr 1299 4352
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Dans. Signerad, numrerad 12/45, etsning och akvatint. Motivet: 26x25 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 6 januari 2020
kl 19:24:35
1.800 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.800 kr
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)